Ubieramy wnętrza fotelami

AKTUALNOŚCI

  Strona główna   Aktualności   2014

Mikołajki w SITAG-u – tym razem jako niesamowita podróż do świata produkcji foteli i krzeseł SITAG.

Podczas tegorocznych Mikołajek naszych najmłodszych, wraz z naszymi pracownikami i przyjaciółmi, zabraliśmy na niesamowitą wycieczkę.

 

Po świątecznym powitaniu, podziale na grupy i podpisaniu regulaminu zwiedzania wyruszyliśmy na halę produkcyjną aby poznać specjalnie przygotowane stacje.

Jak powstają prototypy foteli i czym różni się drukarka 3D od frezarki dowiedzieć można się było na przystanku prototypowni.

Na tapicerni swoje umiejętności pokazał mistrz tapicerowania. Tajniki dobrego kroju i szwu odkryły przed nami krawcowe.

Jak wyprodukowane elementy połączyć w całość dowiedzieliśmy się na stacji montażu.

Dodatkowo za pomocą mobilnej aplikacji „SITAG UBIERA WNĘTRZA” każdy wcielił się w rolę projektanta wnętrz i stworzył konfigurację fotela oraz aranżacje.

Po odwiedzeniu wszystkich stacji nikt już nie miał wątpliwości dlaczego fotele i krzesła SITAG są autentyczne i wartościowe.

 

Dzieci mogły nie tylko zobaczyć jak powstają ich ulubione fotele – pufy SITI, ale także zbudować z nich ogromne igloo!

Na koniec oprócz świątecznego jedzenia i prezentów na uczestników czekały kreatywne zmagania.

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji

 
fotele obrotowe krzesła konferencyjne fotele biurowe
fotele obrotowe fotele biurowe krzesła konferencyjne
producent krzeseł biurowych    
Poznajcie trzecią ikonę SITAG - kosmiczną kapsułę.
 

Największym wyzwaniem dla ludzkiego umysłu był zawsze podbój kosmosu. To tam od czasów starożytnych lokowane były ambicje kapłanów rozumu - naukowców. Kosmos był również wielkim fetyszem nowoczesności, dla konstruktywistów i futurystów pokonanie grawitacji było symbolem zwycięstwa nad naturą. Projekt fotela G02 marki SITAG nawiązuje do tych gwiezdnych fascynacji.

 

Konstruktywizm oraz futuryzm to prądy wyznające w sztuce kult nauki i techniki, przesiąknięte pełnym optymizmu przekonaniem o ogromnych możliwościach człowieka oraz idealistyczną wiarą we wspaniałą przyszłość ludzkości. Dla twórców tych nurtów symbolem przekraczania granic tradycji był podbój kosmosu, to tam lokowane były ambicje i ciekawość naukowców - kapłanów nowej wiary w światopogląd naukowy. Za tym myśleniem szła także nowa estetyka, oparta na tradycyjnej geometrii, jasnej kolorystyce, kubicznych kształtach i nowoczesnych materiałach, jak beton, szkło i aluminium.

Grafika Andrzeja Dobosza oddaje fascynacje nowoczesności poprzez zestawienie walczącej z grawitacją postaci w hełmie kosmicznym z klasycznymi symbolami nowoczesności, jak sputnik, spodek czy euklidesowe formy geometryczne. Oświetlony krzyż u góry przypomina oznaczenia na portugalskich karawelach, które wyruszały z Lizbony w drogę do nowych światów. Dzisiaj takim wyzwaniem jest kosmos, który wzywa ambitnych odkrywców.

 

Forma fotela GO2 nawiązuje do geometrycznych kształtów znanych z modernistycznych budynków Oscara Niemayera, przywołuje estetykę znaną z sagi "Gwiezdne wojny" oraz ducha pionierów podboju kosmosu. Jest napędzana odwiecznym marzeniem o doskonałości, którą można osiągnąć tylko dzięki wykorzystaniu możliwości ludzkiego umysłu.

 
fotele obrotowe fotele biurowe
fotele gabinetowe fotele obrotowe

W listopadowym magazynie Czas na Wnętrze został opublikowany sondaż rynkowy ukazujący preferencje zakupowe czytelników. Wszystkie produkty wnętrzarskie podzielne zostały na 65 grup rodzajowych. W każdej grupie redakcja z pomocą współpracujących projektantów wybrała kilkanaście najciekawszych na rynku produktów, które stylem jakością i ceną odpowiadają czytelnikom Czas na Wnętrze.

 

Wszystkie wybrane produkty zostały poddane pod głosowanie czytelników. W grupie foteli gabinetowych oceniający brali pod uwagę: design, funkcjonalności, użyty materiał oraz decydowali czy produkt jest wart swojej ceny. Najwięcej głosów oraz ZŁOTY MEDAL GRAND PRIX zdobył nasz fotel SITAGWAVE!!

 

Wynik sondażu potwierdził, że fotel SITAGWAVE to rewolucja w sposobie i estetyce siedzenia. To fotel, który czyta nasze ciało, rozumie nasze potrzeby, ale równocześnie podpowiada nam jak siedzieć. Łączy w sobie klasykę i oryginalność, funkcjonalność i nowatorstwo. Innowacyjna forma i najwyższa jakość produktu docenione zostały także w najważniejszym konkursie wzornictwa przemysłowego na świecie: RED DOT Design Award.

 

Dziękujemy za wyróżnienie i wszystkie głosy!

 

 
producent krzeseł biurowych fotele biurowe producent krzeseł biurowych
fotele obrotowe fotele gabinetowe producent krzeseł biurowych

Aluminium rwie w górę  - przywołuje świat fordyzmu i mówi - między dłonią i głową jest serce, dzięki któremu można rzucić wyzwanie grawitacji. Fotel EL 100 marki SITAG narodził się z tego marzenia i krzepi - w górę serca, a grafika Andrzeja Dobosza oddaje ducha epoki industrialnej. 

 

W słynnym filmie "Metropolis" Fritza Langa ubodzy robotnicy, czyli dłonie pracują na rzecz bogaczy, czyli umysłu, a nad światem unosi się dwuznaczna poświata ekonomicznego rozdarcia. Podzieleni ludzie znajdują kogoś, kto przyniósłby harmonię. Niestety, wszystko okazuje się iluzją. Tragiczna historia rozgrywa się na tle epoki przemysłowej, pary i elektryczności. Wszystko tu jest podporządkowane pracy na rzecz nowej Atlantydy budowanej dzięki technice. To ona może sprawić, że kiedyś utracony raj ziści się na nowo, dzięki połączeniu dłoni, umysłu i serca. 


Projekt fotela EL 100 marki SITAG nawiązuje do tej przemysłowej estetyki swoim wertykalnym nośnikiem oparcia wykonanego z lanego aluminium. To kosztuje wysiłek, przypomina o trudzie pracy. Aluminiowa konstrukcja fotela El100 gwarantuje nieporównywalną trwałość i wytrzymałość fotela. Nośnik oparcia i krzyżak podstawy to biomorficzne, odlane formy wykonana z polerowanego aluminium. Miękka forma siedziska z tworzywa z zaokrągloną na przedniej krawędzi tapicerowaną poduszką zmniejsza ucisk na mięśnie ud i zapobiegania drętwieniu kończyn dolnych podczas wielogodzinnego siedzenia. Komfort siedzenia podnosi również zintegrowany z siedziskiem mechanizm umożliwiający regulację głębokości siedziska oraz automatyczną regulację siły nacisku na oparcie w zależności od wagi użytkownika.

 

 
fotele obrotowe producent krzeseł biurowych
krzesła biurowe krzesła biurowe

Krzyk buntownika - narodził się ze sprzeczności, charakterystycznej dla lat 80. XX wieku, starcia pomiędzy „mieć” i „być”. Z jednej strony nowo narodzone życie – popkultura, światła, rytmy i kolorowe trendy modowe. Z drugiej – ważne przemiany społeczne, rozwój subkultur młodzieżowych, z klasycznym już hasłem „NO FUTURE” na czele. Stroje, gazety i hasła powstałe zgodnie z ideą „DO IT YOURSELF” – manifest przeciw jaskrawemu, kolorowemu światu, tylko pozornie beztroskiemu.


Dziś punkowi buntownicy z lat 80. Pracują z powodzeniem dla wielkich korporacji. Nawet jeśli nie noszą agrafek, kolorowych irokezów, łańcuchów czy ćwieków, nie stracili swego wewnętrznego pazura i czasem chcą go pokazać. Powiedzieć, że chcą czegoś więcej. Reality jest ich sojusznikiem, cichym symbolem ich wewnętrznych rozterek.


Fotel Reality potrafi dostosować się do swojego odbiorcy i otoczenia, cicho wypowiedzieć to, czego nie można wykrzyczeć. Dynamiczna forma oraz szerokie możliwości doboru kolorystyki oparć i tapicerki pozwalają na jego dopasowanie do indywidualnych oczekiwań użytkownika oraz do projektu wnętrza. Może być zarówno klasycznym fotelem w banku, jak i wyjątkowym, zindywidualizowanym fotelem szefa agencji reklamowej, a co więcej, może występować jako wygodne krzesło konferencyjne w zrewitalizowanej kamienicy. Doskonała ergonomia i ponadczasowa estetyka sprawiają, że Reality nigdy nie wychodzi z mody, a przy tym jest bezgłośnym ambasadorem swego użytkownika.

 
fotele obrotowe fotele obrotowe
fotele obrotowe  

Od dzisiaj startuje nasza nowa kampania informacyjna prowokująca do dyskusji o oryginalnym projektowaniu i jego roli na rynku.

Wierzymy, że autentyczny design nie powiela, nie kopiuje, tylko znajduje nowe rozwiązania. 
Kładąc na warsztat graficzny kontekst powstawania foteli, które jak kamienie milowe wyznaczyły diagram naszej marki, chcemy wzbudzić refleksję na temat tego, ile wysiłku i emocjonalnego ładunku niesie ze sobą autentyczny design. 

Cykl grafik pt. "Ikony SITAG" przygotowany przez Andrzeja Dobosza pokaże inspiracje dzięki którym powstały oryginalne projekty foteli biurowych.

http://sitag.pl/ikony/pl/o-projekcie 

 

 

 

 

 

Aplikacja "SITAG UBIERA WNĘTRZA" to innowacyjne narzędzie, dzięki któremu łatwo, szybko i przyjemnie można zaprojektować wnętrze lub stworzyć fotel marki SITAG.

 

Zaprojektowaliśmy użyteczną i intuicyjną aplikacje na urządzenia mobilne wykorzystującą możliwości technologiczne, takie jak wbudowany aparat czy czujniki kinetyczne. Zależało nam na tym, żeby nie tylko przenosić stronę internetową, ale aby dać praktyczne narzędzie, gdzie można łato i szybko znaleźć informację.

Zapraszamy do kreatywnego ubierania wnętrz i pobierania aplikacji!
http://www.sitag.pl/app

 

 

 

 
krzesła konferencyjne  

Architekt musi być dzisiaj nie tylko twórcą, ale też handlowcem, finansistą, windykatorem, psychologiem i rzemieślnikiem. Jak sobie z tym poradzić? Jak nauczyć się prowadzić firmę, uwzględniając realia rynku i pozostać artystą?

 

Na te pytania można będzie uzyskać odpowiedź w czasie dwudniowej konferencji organizowanej przez członków Klastra Branży Meblarskiej i Architektonicznej Akademia Architekta.

 

SITAG, będący członkiem klastra serdecznie zaprasza 7 i 8 października do Poznania na spotkanie pt. „Od kreacji do realizacji – obiektywnie o pracy architekta”. Główną ideą jest omówienie oraz przedstawienie realiów rynkowych pracy Architekta i firm z branży architektonicznej.

Akademia Architekta jest miejscem, w którym specjaliści rożnych branż dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem, wnioskami i szukają wspólnych, nowych rozwiązań, dzięki którym mogą rozwijać się sprawniej i łatwiej. Stąd pomysł, by te doświadczenia przekazać także innym Architektom i osobom zainteresowanym tematem.

 

Podczas konferencji odbędą się wykłady i warsztaty z psychologami, socjologami, ekonomistami i prawnikami, doświadczonymi handlowcami i projektantami z firm produkujących wyposażenie wnętrz, a także elementy budowlane. Sesjom wykładowym i warsztatowym towarzyszyć będą równolegle prace grup roboczych poświęconych tematyce ekoinnowacji, CSR, innowacji produktowej i materiałowej.

 

Szczególnie zapraszamy na spotkanie z Anną Vonhausen, która odpowie na pytanie jak stworzyć projekt, który stanie się ikoną? Zaprezentuje projekty ponadczasowe, które zyskują miano ikon w dziedzinie wzornictwa. Co zrobić, żeby stworzyć projekt, który będzie funkcjonował niezależnie od zmieniających się trendów, postępu technologicznego i sytuacji społeczno-kulturowej.

 

Zapraszamy do rejestracji: http://www.akademiaarchitekta.org/rejestracja/

 

W dniach  od 2 do 15 czerwca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w ramach drugiej Powszechnej Wystawy Krajowej "Konkurencyjna Polska 1989-2014" pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego będzie prezentowana  wystawa "Polskie Red Doty"

 

Organizowana przez Urząd Patentowy RP wystawa to miejsce, gdzie po raz pierwszy w Polsce będzie można w jednym miejscu obejrzeć wszystkie zdobyte przez Polaków dotąd nagrody Red Dot Design Award zwane „Oskarem Designu”. Ekspozycje tworzą produkty niezmiernie różnorodne: od małych pieczątek przez aparaturę medyczną, armaturę łazienkową, produkty AGD, aż do zaprojektowanego przez nas, fotela WOODI. Wszystkie prezentowane produkty cechuje doskonały, funkcjonalny i estetyczny wzór połączony z najwyższą jakością. Projektantami wystawy są Marta Niemywska i Dawid Grynasz.

 

Wszystkie wystawy PWK Konkurencyjna Polska prezentują najważniejsze osiągnięcia Polski w latach 1989-2014, które w istotny sposób wpłynęły na wzrost znaczenia gospodarczego i politycznego Polski na arenie międzynarodowej. Jest to również okazja do zaprezentowania procesu budowy i kształtowania się społeczeństwa obywatelskiego opartego na innowacyjnej gospodarce, z powodzeniem konkurującej na rynku globalnym.

 
 
Serdecznie zapraszamy:
 

II Powszechna Wystawa Krajowa Konkurencyjna Polska 1989–2014

2-15 czerwca 2014 r. Pawilon 1
Międzynarodowe Targi Poznańskie , Poznań
 
 
 

zdjęcie_1: Międzynarodowe Targi Poznańskie / www.pe-wu-ka.mtp.pl

 

 

 
krzesła konferencyjne krzesła biurowe
fotele gabinetowe krzesła biurowe

W dniach 14-18 maja 2014 odbył się Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów "WrocLove Design". W tym roku druga edycja festiwalu odbyła się w powierzchniach wystawienniczych galerii odremontowanego i eleganckiego wrocławskiego dworca.

 

Otwarta formuła Wroclove Design zachęcała publiczność do poznawania, dotykania, zadawania pytań. Festiwal pokazał szerokie znaczenie słowa „design” – dziedziny poszukującej najlepszych rozwiązań, wymykającej się definicji wzornictwa przemysłowego, ukazującej świat rzeczy potrzebnych dziś, które oprócz swej najważniejszej użytkowej roli, są mocno ukierunkowane na estetykę. Zaprezentowany program pozwolił przyjrzeć się designowi rozumianemu jako projektowanie lepszego, przemyślanego, zarówno funkcjonalnego, jak i estetycznego otoczenia. 

 

Anna Vonhausen, doktor Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, projektantka, dyrektor kreatywna i członek zarządu firmy SITAG Formy Siedzenia, została zaproszona do kapituły konkursu dla projektantów: „Design-Open Space_NARCYZM”, organizowanego w ramach tegorocznego festiwalu. Spośród zgłoszonych 250 projektów do wystawy finałowej zostały zakwalifikowane 32 prace.  Jury jednogłośnie przyznało jedno wyróżnienie Gosi Dziembaj / Dizeno Creativo za projekt urn – OVO/ MALA, ponieważ projekt w pełni odnosił się do hasła konkursu : NARCYZM jak i w pełni spełniał wymogi użytkowe. 

 

Wroclove Design to nie tylko prezentacja dobrze zaprojektowanych przedmiotów, ale przede wszystkim działania nastawione na edukację, pobudzanie kreatywności i przedsiębiorczości.

Gratulujemy organizatorom dobrze przygotowanego festiwalu, który już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń na których warto być!

 
 
 

Fot. Wroclove Design/BTW photographers Marek Maziarz & Grzegorz Rajter

 
fotele biurowe krzesła biurowe krzesła biurowe
fotele obrotowe fotele gabinetowe producent krzeseł biurowych
fotele obrotowe fotele biurowe fotele obrotowe

Z przyjemnością informujemy, że firma SITAG, jako pierwszy polski producent, udostępnił modele swoich produktów w formacie programu Trimble SketchUp.

 

Nowe bryły dedykowane są projektantom pracującym w programie SketchUp i V-ray.

Aby usprawnić Państwa prace, modele zostały przygotowane zarówno w formie poglądowej (low Poly) jak i gotowe do renderingu w programie V-ray dla SketchUp.

 

Pliki można pobrać ze Strefy Architekta: http://www.sitag.pl/architekt/

 

Życzymy przyjemnego projektowania z modelami SITAG!

 

 
fotele biurowe  

Ogólnopolski Konkurs o Nagrodę im. Macieja Nowickiego organizowany jest przez wydawcę miesięcznika Architektura & Biznes, we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi już od siedmiu lat.Założeniem konkursu jest promocja innowacyjnej architektury polskiej i zwrócenie uwagi na prekursorów najlepszych rozwiązań — architektów, dzięki którym wzrasta jakość życia. Co roku w jury konkursu zasiadają wybitni architekci z kraju i ze świata, a także osoby zasłużone dla rozwoju branży budowlanej w Polsce m.in.: Jan Gehl, Zvi Hecker, Rainer Mahlamäki, Dietmar Eberle, Romuald Loegler, Jerzy Grochulski, Wojciech Bonenberg oraz Przemysław Trawa.

 

Tegoroczna edycja konkursu dotyczyć będzie obiektów typu open space. Tego rodzaju przestrzenie, prócz wielu niekwestionowanych zalet, często nie zapewniają zdrowych warunków do pracy, co wpływa negatywnie na psychiczną i fizyczną sferę życia użytkowników.

Jako SITAG przyłączyliśmy się do akcji „Uzdrawiania Architektury” i zostaliśmy partnerem wydarzeń.

 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 13 marca 2014 roku na Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA 2014. Tego samego dnia odbędzie się również debata pod hasłem "UZDRAWIANIE ARCHITEKTURY" na temat kondycji wspólnie użytkowanej przestrzeni publicznej z udziałem wybitnych specjalistów.

Serdecznie zapraszamy do udziału!