Ubieramy wnętrza fotelami

AKTUALNOŚCI

  Strona główna   Aktualności   2013

W świątecznej i śnieżnobiałej atmosferze odbyło się tegorocznie Mikołajkowe spotkanie w SITAG-u.

 

Zanim pracownicy i przyjaciele SITAG zasiadli do zastawionych stołów, czekały na nich niełatwe zadania. Wspólnie w kreatywnym zespole i z uśmiechem pokonaliśmy tor przeszkód na pływających krach, bieg z bombką i stoczyliśmy bitwę na śnieżne kulki.

Całość wydarzenia uświetnił własnoręcznie wykonane choinki.

Te święta z pewnością będą kreatywne, zespołowe  i rodzinne!

Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji z świątecznego wieczoru TUTAJ

 
krzesła biurowe krzesła konferencyjne krzesła biurowe
krzesła biurowe fotele gabinetowe krzesła biurowe
producent krzeseł biurowych krzesła konferencyjne fotele biurowe

W czerwcu na terenie bazy windsurfingowej EASY Surf Center, zlokalizowanej na Półwyspie Helskim odbyły się już po raz drugi regaty Archisurf, w których uczestniczyli architekci oraz studenci kierunków architektonicznych.

 

Na wodach zatoki Puckiej powitała nas piękna, słoneczna pogoda. Ku zaskoczeniu zawodników, pomimo braku wiatru, zawody rozpoczęły się konkurencją na deskach z użyciem wioseł, czyli Stand up Padlle. 

W drugiej części dnia można już było złapać wiatr w żagiel i pokazać umiejętności. Spragnieni ciepła po długiej zimie, mogliśmy wygrzać się i zrelaksować na pufach SITI podziwiając zacięty wyścig uczestników podzielonych na dwie grupy: architektów i studentów architektury w dyscyplinach windsurfingu oraz kitesurfingu.

 

Dla chcących rozpocząć pierwszą przygodę ze sportami wodnymi organizatorzy przygotowali coś specjalnego! Nauka windsurfingu oraz kitesurfingu pod okiem profesjonalnych instruktorów okazała się wyśmienitą atrakcją.

 

Zawody odbyły się dzięki zaangażowaniu i energii organizatorów, architektów z biur Front Architects, P3 Pracownia Architektury, Pracownia Projektowa 77. Jako SITAG zaangażowaliśmy się w wydarzenie i zostaliśmy partnerem Archisurf!

 

Wydarzenie Archisurf możemy wpisać na stałe do naszych kalendarzy jako prestiżowy cyklu architektonicznych regat windsurfingowych oraz kitesurfingowych na skalę ogólnopolską.

Do zobaczenia za rok!
 
fotele biurowe krzesła biurowe producent krzeseł biurowych
krzesła biurowe krzesła konferencyjne producent krzeseł biurowych
fotele biurowe fotele gabinetowe fotele biurowe

W środę 19 czerwca w Szczecinie, podczas festiwalu CUBETURA, odbyły się warsztaty "SITAG workbox" z udziałem Anny Vonhausen - Doktor Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, laureatki Red Dot Design Award 2012, autorki wielu publikacji z pogranicza architektury i designu.

 

Spotkanie miało na celu pokazać młodym architektom, projektantom problemy, z jakimi boryka się producent, który produkuje produkty o unikatowym i charakterystycznym designie odnoszące sukcesy rynkowe.

 

Uczestnicy dostali niełatwe zdanie. Zaprojektować dowolny produkt skupiając się przed wszystkim na grupie docelowej, użytkowniku, przeznaczeniu, funkcji, materiale, ergonomii i kosztach wytworzenia. Forma, wygląd zewnętrzy, powstał w fazie końcowej pracy, gdy udzielono odpowiedzi na wszystkie pytania i przeanalizowali poszczególne aspekty.  Projektowanie „z kalkulatorem w ręku” to zaniedbany na polskiej scenie wzornictwa przemysłowego temat. Projektant musi przy procesie projektowania założyć wielkości produkowanych serii, dobrać odpowiedni pod względem kosztów inwestycji materiał, a produkt ma być nie tylko piękny, ale użyteczny, wartościowy dla klienta i rynku.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za twórczą i kreatywną atmosferę oraz gratulujemy przemyślanych propozycji.  Z niecierpliwością czekamy na dopracowane projekty!

Festiwal CUBETURA organizowany przez Akademie Sztuki w Szczecinie, Koło Naukowe Trójkąt trwa do soboty 22 czerwca.

Szczegółowy program znajduje się tutaj: http://cubetura.pl/program
 
krzesła biurowe krzesła biurowe producent krzeseł biurowych
producent krzeseł biurowych krzesła biurowe fotele biurowe
krzesła konferencyjne    

7 czerwca odbyło się wyjątkowe spotkanie dla dystrybutorów i przyjaciół marki SITAG. Piękna letnia pogoda, słoneczne parasole i leżaki powitały licznie przybyłych gości.

 

Prezentacja o urządzeniach mobilnych, trendach i użytkowaniu była idealnym wprowadzeniem do tematu aplikacji, która pokazuje, że fotele SITAG ubierają każde wnętrze. Za jej pomocą skonfigurujemy fotel idealnie dopasowany do każdego wnętrza, uzyskamy informacje o ekologii, trwałości i zobaczymy przykładowe inspiracje. Wszystkiego nie zdradzaliśmy, bo chcemy, aby o tym jak działa, każdy przekonać się mógł sam – gotowa aplikacja będzie dostępna na przełomie lipca i sierpnia.

 

W drugiej części spotkania zaprezentowaliśmy nowe produkty. Najnowsze propozycje SITAG Formy Siedzenia powstały dzięki pracy i zaangażowaniu naszych projektantów, konstruktorów i technologów. W kreatywnym zespole jeden pomysł inspiruje drugi. SITAG Formy Siedzenie udowadnia, że nic nie powstaje w pojedynkę, a nowe fotele mają zarówno matki jak i ojców. Tej wiosny młody zespół [sitart] by SITAG Formy Siedzenia przygotował 8 nowości, które 7 czerwca Dystrybutorzy i Przyjaciele marki SITAG zobaczyli na żywo.

 

Po części oficjalnej nadszedł czas na letnie menu i kolorowe drinki.  Pod palmami i SITAG-owym słońcem taneczny parkiet był pełen do rana.

Dziękujemy wszystkim za wspólną, wspaniałą zabawę! 

 
fotele gabinetowe krzesła biurowe fotele gabinetowe
krzesła konferencyjne fotele biurowe fotele gabinetowe
fotele obrotowe fotele obrotowe  

Pod takim hasłem przewodnim odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja „Innowacyjność i kreatywność kobiet” zorganizowana z inicjatywy Urzędu Patentowego RP w Warszawie. 

Program dwudniowych wykładów i warsztatów skupiał się na zagadnieniach związanych ze znaczeniem działalności projektowej dla rozwoju innowacyjnej gospodarki w Polsce, z uwzględnieniem zarówno roli małych i średnich przedsiębiorstw jako podmiotów będących jednocześnie źródłem i odbiorcą nowoczesnego designu, jak i przykładów spółek giełdowych opierających swój sukces na wzornictwie. W uroczystym otwarciu wzięły udział takie osoby jak: Janusz Piechociński (Minister Gospodarki), Alicja Adamczewska (Prezes Urzędu Patentowego RP) czy Lidia Adamska (Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A), a pierwszy z paneli dyskusyjnych rozpoczęła Iwona Wendel (Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego).

 

O relacji przedsiębiorca – projektant, o tym jak podnieść efektywność ich współpracy, mówiła Anna Vonhausen. Jako członek zarządu firmy SITAG Formy Siedzenia podkreślała, że z ramienia producentów potrzebne są osoby, które będą znały daną branżę i potrafiły przewidywać zachowania swojego rynku w przyszłości. Z drugiej strony, jako doktor architektury, projektantka i przedsiębiorca zarazem, przyznaje, że dzisiejsi projektanci mają pomysły, ale nie znają warunków rynkowych czy możliwości produkcyjnych i w procesie projektowym rozwiązanie technologiczne zostawiają producentowi. Projektanci będą dla producentów interesujący dzięki znajomości nowych technologii, cen wytworzenia, umiejętności racjonalnego ekonomicznie projektowania.


Konferencji towarzyszyła wystawa „Polskie Red Doty”, ukazująca prace stworzone przez polskich projektantów, które zostały docenione także poza granicami naszego kraju dzięki zastosowanym w nich nowatorskim rozwiązaniom konstrukcyjnym, oryginalnej formie estetycznej i wysokiej funkcjonalności. Fotel WOODI nie bez powodu znalazł się na honorowym miejscu. Jako firma stawiamy na indywidualność by uciekać od zunifikowanych rozwiązań, od dawna inwestujemy w funkcjonalność, nowe rozwiązania czy mechanizm, ale także emocje. Mocny wizerunkowy design jest zgodny z naszą filozofią i tworzy markę, dzięki której polska firma wyposaża wielu obiektów bankowych, salonów sprzedaży, punktów obsługi klienta – miejsc gdzie komfort i estetyka są szczególnie pożądane.

 

Było nam niezmiernie miło wziąć udział w tych wydarzeniach i pokazać sukces pracy przedsiębiorstwa z projektantami liczony sprzedażą produktu.

Zlokalizowaną w prestiżowym sąsiedztwie Pałacu Prezydenckiego wystawę "Polskich Red Dot-ów" w Galerii Kordegarda oglądać można jeszcze do 2.04.2013r.

 

 

Zapraszamy do fotorelacji oraz na blog Ewy Gołębiowskiej, która była z nami!

 

 

 

 

 
fotele obrotowe fotele gabinetowe producent krzeseł biurowych
krzesła biurowe krzesła biurowe fotele biurowe
fotele gabinetowe fotele gabinetowe producent krzeseł biurowych