Ubieramy wnętrza fotelami

AKTUALNOŚCI

  Strona główna   Aktualności   2012

Mikołajkowe szaleństwo w SITAG-u to już tradycja! Gdy za oknem ciemno, a na ulicach śnieg, wiemy, że nadszedł ten magiczny czas, w którym wszyscy Pracownicy i Przyjaciele SITAG wraz z rodzinami spotykają się w Łowęcinie.

 

W sobotni wieczór 08.12.2012r. siedziba SITAG rozbłysła świątecznym blaskiem, a większe i mniejsze rączki przygotowały ją na przyjście Mikołaja. Na każdego czekało zadanie. Najmłodsi musieli zmierzyć się z decyzją: o co poprosić Mikołaja? co chcielibyśmy znaleźć pod choinką? co powiedzieć jak przyjdzie? Wszystkie odpowiedzi zostały dokładnie spisane i namalowane na bardzo długim liście, który został do teleportowany na Biegun Północny. Mniej lub bardziej dorośli mieli jeszcze trudniejsze wyzwania - ubieranie choinki, przygotowanie fotela (dla szczególnego Gościa - świąteczna wersja fotela nagrodzonego "czerwoną kropką"), dekorowanie pierników i lepienie pierogów przebiegło jednak wyjątkowo sprawnie. Praca zespołowa to w SITAG-u podstawa!

 

Z dźwiękiem dzwoneczków pojawił się on – Św. Mikołaj, na którego wszyscy czekaliśmy.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji z pięknego wieczoru TUTAJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 
fotele biurowe krzesła biurowe fotele biurowe
krzesła biurowe krzesła konferencyjne krzesła biurowe
krzesła biurowe krzesła konferencyjne fotele biurowe

 

 

 

28 listopada w krakowskim Klubie Pauza odbyła się już trzecia edycja wydarzenia „SITAG Red Dot Night”.

 

Podczas pierwszej, poznańskiej edycji (w Concordia Design, 20.06.br) SITAG Red Dot Night stało się pretekstem świętowania naszego sukcesu –  nagrody Red Dot Design Award dla fotela WOODI oraz 10 innych nagrodzonych produktów z Polski. Następnie, wydarzenie w Warszawie (Soho Factory, 4.10. br.) uświetnił wykład gościa specjalnego z Essen Mr. Vito Orazhema, jednego z współtwórców międzynarodowego sukcesu Red Dot.Organizując trzecią edycję wydarzenia, także i tym razem zadbaliśmy o dodatkowe atrakcje, rozszerzając formę spotkania do prezentacji dwóch kategorii nagród Red Dot: Product Design i Communication Design.

 

Spotkanie z projektantami w ramach SITAG Red Dot Night w Krakowie rozpoczął wykład Anny Vonhausen, architektki i dyrektor kreatywnej firmy SITAG Formy Siedzenia, przybliżający historię i zasięg międzynarodowy konkursu Red Dot, w którym Polska jest coraz silniejszym graczem. Dodatkowo laureatka tegorocznej nagrody Red Dot: Produkt Design za fotel WOODI zdradziła kulisy sukcesu, mówiąc o tym, jak ważną rolę odgrywa dla niej sposób myślenia przy rozwiązywaniu problemów oraz interdyscyplinarna współpraca i praca zespołowa.

 

Kolejni Goście, Kamil Rewieński i Marta Szmyd tegoroczni laureaci Red Dot Communications Award, opowiedzieli jak krakowskie Millstudio zdobyło ’oscara designu’ za projekt Agilendara – oryginalnego kalendarza dla marki Ericpol. Podkreślili, że zaangażowanie w zdobywaniu wiedzy o potrzebach użytkownika oraz obustronne zrozumienie i praca z Klientem, doprowadziło ich do nagrody.

 

Spotkaniu towarzyszyła multimedialna wystawa ”Red Dot Winners 2012” na którą przeniesione zostały obiekty designu w 21 kategoriach. W podziale na „Living”, „Doing” oraz „Best of the Best” zobaczyć można było samochody, sztućce, narzędzia chirurgiczne, wiertła przemysłowe, wreszcie know how, architekturę i nowe technologie - tegorocznych laureatów Red Dot Design Award.

 

Wszystkim uczestnikom tych niezwykłych wydarzeń dziękujemy za tak liczne przybycie i wspólne świętowanie Red Dot Design Award!

Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji TUTAJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 
fotele gabinetowe krzesła biurowe producent krzeseł biurowych
krzesła biurowe fotele biurowe fotele obrotowe

Nową odsłonę salonu w CERMAG Poznań świętowaliśmy wraz z gospodarzami 20. października pod hasłem "Zdrowe Wnętrze".

Zgodnie z tym przesłaniem spotkania organizatorzy zadbali o atrakcje związane z naszym zdrowiem. Każdy mógł skorzystać z porad fizjoterapeuty czy poruszać się w rytmach Zumby. Zadaniem specjalnym był konkurs projektowy, w którym główną nagrodą była pufa SITI. Wszystko to przy wyśmienitym zdrowym jedzeniu i doskonałej muzyce. Dzięki ogromnej ilości Gości, którzy uważnie przeczytali treść zaproszenia i "przyszli z pomarańczowym” w salonie CERMAG zrobiło się prawdziwie SITAG-owo, za co bardzo wszystkim dziękujemy!
 
Ekspozycja poznańskiego salonu utrzymana w klimacie najlepszego designu jest nie tylko dowodem kompleksowej oferty w zakresie płytek ceramicznych, ceramiki, armatury sanitarnej oraz lamp i mebli, ale również zaangażowania firmy w dialog z odbiorcą. Idealnie w tej przestrzeń odnajdują się fotele SITAG. Klientom i architektom polecamy!

 

 

 

 

 

 

 

 
fotele obrotowe krzesła biurowe producent krzeseł biurowych
krzesła biurowe producent krzeseł biurowych fotele biurowe

Wraz z stylowym designem, dopasowaniem i wygodą fotel SITAGWORLD stał się wyjątkowym gościem w redakcji niemieckiego magazynu biznesowego i konsumenckiego „FACTS”.

 

Fotel został poddany badaniom i testom przez ekspertów z dziedziny mebli biurowych pod każdym aspektem ważnym dla użytkownika, który spędza w pozycji siedzącej wiele godzin. Czystość formy i precyzja rozwiązań technicznych to podstawa. Sukces tego projektu polega na stworzeniu optymalnego pod względem ergonomicznym fotela biurowego, który spełnia wszystkie międzynarodowe standardy. Dzięki przemyślanej konstrukcji możliwa staje się wszechstronna konfiguracja fotela. Eksperci potwierdzają, że SITAGWORLD spełnia wysokie oczekiwania w kwestii komfortu użytkowania i łatwości obsługi.

Sędziowie w swojej ocenie podkreślali aspekt ergonomiczny, komfort, jakość, funkcjonalność oraz wysokie wzornictwo. SITAGWORLD spisał się wzorowo uzyskując najwyższą ocenę - "bardzo dobry"!

 

To już czwarty fotel w naszym portfolio z oceną „bardzo dobry”, w czerwcu 2011 fotel SITAGWAVE został poddany ocenie i zdał test wzorowo, w styczniu 2012 fotel SITAGONE Deluxe dołączył do grona najlepszych, a w maju 2012 roku fotel SITAGEGO.

Dziękujemy i cieszymy się, że fotele SITAG są doceniane przez użytkowników! 

 

 

 

 

 

 
producent krzeseł biurowych fotele obrotowe krzesła konferencyjne
krzesła konferencyjne fotele biurowe  

4 października w warszawskim Soho Factory ponownie zorganizowaliśmy wydarzenie dla miłośników dobrego designu i architektury. Na specjalne zaproszenie do Polski przyjechali z Essen Vito Orazhem - Managing Director Design Zentrum Nordrhein Westfalen oraz René Klügling Senior Project Manager red dot design award Design Zentrum Nordrhein Westfalen, aby podczas wykładu przybliżyć nam historię i międzynarodowy wymiar konkursu. Wydarzeniu towarzyszyła niecodzienna wystawa multimedialna pokazująca nagrody w kategoriach konkursowych „Doing”, „Living” oraz najbardziej prestiżowej „Best of the Best”. O tym, jak zdobyć nagrodę „spod czerwonej kropki” dzieliła się także projektantka i dyrektor kreatywna firmy SITAG Formy Siedzenia Anna Vonhausen - laureatka tegorocznego Oskara Designu za projekt WOODI.

  

Na początku wykładu Vito Orazhem zadał prowokacyjne pytanie „Po co są nagrody dla projektantów”? W odpowiedzi wymienił jako najważniejsze trzy aspekty: społeczny, polityczny i estetyczny. Ważnym powodem istnienia takich konkursów jest także to, że jakość produktów możemy docenić tylko wtedy, gdy mamy możliwość porównania ich ze sobą. W konkursie Red Dot Design Award ważny jest zarówno etap selekcji, jak i prezentacja produktów. Wyboru dokonuje jury składające się z 30 ekspertów z całego świata. Wnikliwie testują produkty, oceniają, poddają krytyce.

Na pytanie jakie są składowe dobrego designu Vito Orazhem bez wahania podaje cztery: funkcjonalność, użyteczność i łatwość w użyciu, wydajność i długotrwałość, wreszcie ... efekt pożądania. Tylko 11 % wszystkich zgłaszanych do konkursu Red Dot Design Award otrzymuje ostatecznie „czerwoną kropkę” czyli Oskara Designu i zaledwie 1% zdobywa tytuł Best of the Best. Tym większy sukces polskich projektantów i firm, które w tym roku otrzymały Red Dot Design Award, bo 2012 to rok rekordowy w dziejach nagrody - padła największa liczba produktów - 4515 zgłoszonych do tego prestiżowego konkursu przez 1800 producentów z 58 krajów. Nagrody Red Dot Design Awards, przyznawane są od 1955 w Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen.

 

Dziękujemy wszystkim gościom, że zachcieliście razem z nami spędzić wieczór w otoczeniu najlepszego designu. Dla Was i dzięki Wam odbyło się niezwykłe wydarzenie udowadniające, że polski design jest na najwyższym światowym poziomie. 

Jak powiedziała nagrodzona projektantka Anna Vonhausen: „Nagroda RED DOT dla fotela WOODI to najlepszy dowód na to, że wprowadzając własne wzory stajemy się silnym i dostrzeganym partnerem na arenie międzynarodowej”.

 
Zapraszamy do oglądania FOTORELACJI!

 

 

 

 

 
krzesła konferencyjne fotele obrotowe producent krzeseł biurowych
fotele obrotowe krzesła konferencyjne krzesła konferencyjne
producent krzeseł biurowych krzesła biurowe krzesła biurowe
krzesła konferencyjne fotele obrotowe krzesła biurowe

Gdynia Design Days dotychczas odbywał się w Gdyni, jednak organizatorzy postanowili tegoroczną edycję festiwalu uzupełnić o dodatkowe wydarzenie w warszawskim SoHo Factory. Festiwal designu odbywa się pod hasłem „Morze w stolicy?" i poza głównymi wystawami i warsztatami prezentuje projekty związane z fotografią, muzyką czy filmem.

 

Dzięki nam do warszawskiej edycji dołączyła wystawa przybliżającą konkurs Red Dot Design Award i jego tegorocznych laureatów. Industrialną przestrzeń wypełniły projekty laureatów najbardziej prestiżowej europejskiej nagrody Red Dot Design Award, w tym fotel WOODI, SITAGEGO i SITAGWAVE. Na tej niecodziennej multimedialnej wystawie zaprezentowane są produkty nagrodzone w trzech głównych obszarach konkursu Red Dot Award: Product Design - Living, Doing oraz Best of the Best. W ramach tej wystawy można także zobaczyć album „Red Dot Design Yearbook”, który miał swoją premierę 2 lipca w Essen. Dwa tomy "Living" i "Doing" przedstawiają najbardziej aktualne trendy w międzynarodowym projektowaniu  i są źródłem inspiracji. Wszystkich miłośników designu i architektury zapraszamy od 21-28 września w godzinach 10.00-18.00 do hali 15  SoHo Factory.

 

Osobny punkt programu stanowić będzie wykład otwarty gości specjalnych z Essen -  Mr. Vito Orazhema i Mr. René Klüglinga, którzy przybliżą historię i międzynarodowy wymiar konkursu Red Dot Design Award. O tym, jak zdobyć nagrodę spod czerwonej kropki opowie Anna Vonhausen - laureatka tegorocznego Oskara Designu. Warszawskie środowisko projektowe sprowadziło z Gdyni jeszcze cztery inne wystawy. Na wystawia "Made in Poland, cudze chwalicie własnego nie znacie" znalazł się również fotel WOODI!

 

 

 

 

 

 
krzesła biurowe fotele biurowe
krzesła biurowe krzesła konferencyjne

"Każdy powinien mieć EGO!" takie słowa możemy przeczytać w podsumowania raportu przeprowadzonego przez niemiecki magazyn konsumencki "FACTS".
Redakcja przeprowadziła szereg badań, zwracając szczególną uwagę na komfort, funkcjonalność, design i cenę. SITAGEGO znalazł się "pod mikroskopem", eksperci przez tygodnie siedzieli i testowali fotel, aby dokładnie przyjrzeć się najmniejszemu elementowi, od membranowego zagłówka po wielofunkcyjne podłokietniki, wszystko po to aby zbadać siedzisko pod kątem najbardziej wymagających konsumentów.
Niewątpliwie warstwowa budowa oparcia - membrana z tkaniny 3D, anatomiczne żebra z tworzywa oparte na elastycznej ramie, które jest idealnym odwzorowaniem anatomii ludzkiego kręgosłupa, zrobiła na osobach testujących największe wrażenie. Badanie zakończyło się wynikiem: "bardzo dobry"! Szczegółowy raport ukazał się w majowym wydaniu magazynu.

To już nie pierwszy raz fotel SITAGEGO doceniany jest na arenie międzynarodowej. W 2010 roku, jeszcze przed wdrożeniem do produkcji otrzymał Red Dot Design Award 2010.

Cieszymy się, że SITAGEGO zdobywa kolejne nagrody i jest tak dobrze oceniany przez konsumentów!

 

 

 
producent krzeseł biurowych krzesła biurowe
producent krzeseł biurowych krzesła konferencyjne

2 lipca w Aalto-Theatre w Essen w Niemczech odbyła się uroczysta nocna gala wręczenia nagród Red Dot Design Award 2012. To prawdziwe święto najlepszego wzornictwa, projektantów i firm porównywane często do wręczenia Oskarów. Wśród odbierających prestiżową nagrodę była Anna Vonhausen – projektantka i dyrektor kreatywna firmy SITAG Formy Siedzenia, która w tym roku otrzymała nagrodę RED DOT za projekt fotela biurowego WOODI. Gala Red Dot Night zgromadziła ponad 1200 projektantów z całego świata, gości reprezentujących 58 narodowości.

 

Prof. Dr Peter Zec – inicjator i dyrektor zarządzający konkursem Red Dot Design Award, otwierając tegoroczną galę, podkreślał wysoki poziom tegorocznego konkursu: „Najlepsze produkty z danej kategorii spotkały się w tym roku nie tylko z silną konkurencją, ale i z krytycznym okiem jury. Eksperci niezwykle dokładnie oglądali, testowali i oceniali każdy pojedynczy projekt, kierując się przy tym najwyższymi standardami. Swoimi osiągnięciami nagrodzeni potwierdzili nie tylko wyjątkowość designu, ale również fakt, że design stał się integralną częścią innowacyjnych rozwiązań.” Kulminacyjnym punktem gali w Alvar Aalto Theatre było pojawianie się srebrnego Porsche 911 prowadzone przez Michaela Mauer. Wraz z nim na scenie stanęło ponad 30 innych projektantów pracujących w stajni Porsche. W ich ręce oddano tegoroczną nagrodę Red Dot dla zespołu projektowego.

 

Fotel WOODI  podobnie jak inne tegoroczne nagrodzone produkty zaprezentowany został na specjalnej wystawie „Design on stage – winners Red Dot Award product design 2012/2013 przez cztery tygodnie od 3 do 29 lipca w Stocker’s Hall w Red Dot Design Museum w Essen, następnie dołączy do stałej ekspozycji designu wyróżnionego czerwoną kropką przynajmniej na rok. Tegoroczny laureat został również wyróżniony w prestiżowym albumie Red Dot 2012, którego premiera miała miejsce podczas nocy designu w Essen.

 

Konkurs RED DOT Design Award to jeden z najbardziej prestiżowych i największych konkursów wzornictwa na świecie. Nagrodzone w nim produkty odzwierciedlają kierunki dla wzornictwa przemysłowego danej branży i wyznaczają trendy. Zbiory muzeum są imponujące – w jednym miejscu można zobaczyć ponad 1200 produktów z całego świata nagrodzonych Red Dot Design. Od gaśnic po sportowe samochody, od sztućców po wiertła przemysłowe, od know how po ekologię: gala Red Dot to święto najlepiej zaprojektowanych produktów i najbardziej prestiżowych marek z całego świata. Konkurs udowadnia również, że dobry design idzie w parze ze sprzedażą.

 

Dla nas zaszczyt i przyjemność, że mogliśmy uczeniczyć w tym wielkim wydarzeniu!

 
fotele biurowe producent krzeseł biurowych fotele obrotowe
fotele obrotowe krzesła konferencyjne producent krzeseł biurowych
fotele biurowe producent krzeseł biurowych krzesła konferencyjne
fotele biurowe fotele biurowe fotele gabinetowe
fotele biurowe krzesła konferencyjne krzesła konferencyjne

 

Wystawa polskich RED DOT-ów w Concordia Design w Poznaniu to dobra okazja, by również z dziećmi rozmawiać o designie i pokazywać im dobrze zaprojektowane produkty.

 

Podczas warsztatów „Od projektu do produktu”, 23 czerwca w Concordia Design najmłodsi dowiedzieli się czym jest design i jaką rolę pełni w nim praca zespołowa, jak przebiega proces konstruowania, jak można nadać indywidualny charakter projektowanym przedmiotom. Najmłodsi idealnie odnaleźli się w roli projektantów, a otrzymane prace potwierdziły, że w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych polskich laureatów!

 

Projektantka nagrodzonego fotela WOODI, Anna Vonhausen, wraz z zespołem SITAG pokazała najmłodszym na czym polega praca zespołowa i jako dzięki niej można odnosić sukcesy!

 

 

 

 

 
producent krzeseł biurowych fotele biurowe krzesła konferencyjne
fotele gabinetowe fotele obrotowe fotele obrotowe
producent krzeseł biurowych producent krzeseł biurowych producent krzeseł biurowych

Informacja o ośmiu polskich nagrodach RED DOT Design Award obiegła świat. Nie mogliśmy się oprzeć, aby wzorem nocy designu towarzyszącej corocznie rozdaniu nagród w Essen uczcić nasz sukces. Na SITAG RED DOT NIGHT przybyło ponad 300 architektów i projektantów wnętrz.

„Design to praca zespołowa. W Wielkopolsce odnajdziemy ją w tradycji rzemieślniczych cechów, ale także w codzienności wielu lokalnych przedsiębiorstw, które swój sukces zbudowały na kooperacji i współpracy„ tak powitały gości słowa Anny Vonhausen, projektantki nagrodzonego fotela WOODI oraz naszej Dyrektor Kreatywnej, 20 czerwca w Concordia Design w Poznaniu.
 
SITAG RED DOT Night otworzyła 7-dniową wystawę polskich laureatów nagród Red Dot Design Award 2012, pokazującą sile polskich projektantów i firm wdrażających nowe produkty. Dodatkowo oglądając infografikę o fotelu WOODI poznaliśmy historię jego nagrody. Tego wieczoru nie mogło zabraknąć foteli SITAGEGO i SITAGWAVE, które dla marki SITAG jako pierwsze zdobyły tą nagrodę.

 

Wszystkim uczestnikom tych niezwykłych wydarzeń dziękujemy, że mogliśmy wspólnie świętować Red Dot Design Award dla fotela WOODI. Prestiżowa nagroda upewniła nas, że jako SITAG Formy Siedzenia idziemy dobrą drogą a nasze propozycje produktowe są dostrzegane i doceniane. Do zobaczenia 2 lipca w Essen na oficjalnej gali RED DOT DESIGN AWARD 2012!

 

Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji TUTAJ

 

 

 

 

 
producent krzeseł biurowych fotele obrotowe krzesła biurowe
fotele obrotowe fotele gabinetowe producent krzeseł biurowych
producent krzeseł biurowych krzesła konferencyjne krzesła konferencyjne
fotele obrotowe producent krzeseł biurowych fotele gabinetowe
fotele gabinetowe krzesła biurowe producent krzeseł biurowych

W sobotę 2 czerwca architekci, studenci architektury, pasjonaci sportów wodnych, zjechali z całej polski by spotkać się w miejscu, gdzie emocje rodzi wiatr - na półwyspie Helskim na terenie bazy windsurfingowej EASY Surf Center. To właśnie tam odbyły się pierwsze, dwudniowe regaty ARCHISURF 2012.

 

Po rejestracji i odprawie pierwszych zawodników, wiedzieliśmy – to będą wietrzne zawody! Pomimo iście wymagających warunków, silnego wiatru i słonecznych, ale jednak chłodnych pierwszych dni czerwca,  uczestnicy wystartowali. SITAG, jako partner wydarzenia, przez cały czas zagrzewał zawodników do walki.

 

W takim miejscu nie mogło zabraknąć puf SITI, które sprawdziły się idealnie. W dzień były miejscem relaksu, z którego można było obserwować i dopingować uczestników, natomiast wieczorami wspierały wspólną integrację. Bo po takim wysiłku należy się odpoczynek. Na Helu tego nie brakowało, po zawodach sam gospodarz bazy przygotował dla nas pysznego grilla.

 

Drugiego dnia wiatr był słabszy, ale nadal wymagający. Aby urozmaicić zawody organizatorzy postanowili zmienić tor, już nie z wiatrem ale pod wiatr płynęli dzielni uczestnicy.

 

Po zmierzeniu się z żywiołem, nadszedł czas aby najlepsi stanęli na podium. Na zwycięzców czekały cenne nagrody, nie zabrakło także nagrody dodatkowej dla najstarszego zawodnika! To były regaty pełne wrażeń. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję, w której będzie jeszcze więcej konkurencji i atrakcji!

 

Tymczasem zapraszamy do krótkiej fotorelacji prosto z Helu :)

 

 

 
fotele biurowe fotele obrotowe fotele gabinetowe
fotele biurowe krzesła konferencyjne producent krzeseł biurowych
producent krzeseł biurowych fotele biurowe fotele obrotowe
fotele biurowe producent krzeseł biurowych krzesła konferencyjne

 

Dokładnie rok temu został rozstrzygnięty konkurs „Wyraź swoje wnętrze”. Kinga Cyganik swoim projektem „Kolor miasta” pokonała aż 1.329 projekty zdobywając największą ilość głosów i główną nagrodę – wyjazd na targi Salone Internazionale del Mobile 2012 w Mediolanie.

 

Wreszcie nadszedł dzień tak długo wyczekiwanego wyjazdu! Laureatka konkursu, z zamiłowania dekoratorka wnętrz, zakochana w sztuce użytkowej, a na co dzień - młoda mama, przeniosła się na 4 dni do stolicy mody i dobrego stylu, tam gdzie spotyka się najlepszy światowy design.

To, co zobaczyła przerosły jej najśmielsze oczekiwania: jak można stworzyć tyle wariancji na temat krzesła? – pytała prawie w każdym punkcie wspólnej wycieczki. Od prezentacji do stoiska, z konferencji na wystawy czy bankiety przez Tortone, Fiere i Ventura Lambrate, aby zrealizować napięty plan i zobaczyć jak najwięcej. Projekty światowych firm i projektantów umocniły ją w przekonaniu, że w projektowaniu nie ma granic. Mediolan sprawił, że wróciła do Polski z głową pełną inspiracji i nowych pomysłów. Nam również wspólna wyprawa sprawiła wiele radości :)!

 

 
 

 

 

 
fotele obrotowe krzesła biurowe krzesła biurowe
krzesła biurowe krzesła biurowe krzesła biurowe
krzesła biurowe krzesła biurowe fotele biurowe

Na mapie Polski pojawiło się kolejne designerskie miejsce. Na przecięciu szlaków Poznań-Gliwice i Opole-Częstochowa pojawił się punkt, które będzie warto odwiedzać. Firma Kler postanowiła zrzeszyć i promować producentów działający w okolicach Dobrodzienia, gdzie tradycja rzemiosła sięga 200 lat. Barwną panoramę tradycji rzemiosła meblarskiego zobaczyć będzie można na multimedialnych ekranach. Dobroteka połączy tradycję z przyszłością – obok Saloniku Historycznego prezentowane będą efekty współpracy studentów wzornictwa przemysłowego i producentów. Prężną działalność Galerii Wystaw Artystycznych zainaugurowała wystawa „Projekt-Proces-Produkt”, prezentująca prace 10. Edycji Programu Edukacyjno-Projektowego Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Dla najmłodszych specjaliści prowadzić będą cykliczne warsztaty plastyczne i artystyczne. Architekci poczują się jak u siebie - będą mogli spotkać się tu ze swoimi klientami. Dla nich Dobroteka przygotowała katalogi, próbniki i cenniki renomowanych marek. Czytelnia z dobrym światłem i wygodnymi fotelami SITAG pozwoli na lekturę książek i czasopism o tematyce architektonicznej i wnętrzarskiej – polskich i z całego świata.


Nam, podobnie jak Pani Ewie Gołębiowskiej, Dyrektor Zamku w Cieszynie bardzo bliskie są wyznawane tu wartości: ”W Dobrodzieniu godność odzyskuje także rzemiosło, bez którego, jak słusznie mówi Rafał Desczyk, nie ma przemysłu i … designu.” To nie puste słowa, bo inwestorzy do dobrego rzemiosła mają nosa – decyzje o wyborze foteli WOODI do stanowisk obsługi Klientów w Dobrotece zapadły jeszcze przed docenieniem ich rzemieślniczego detalu przez Jury konkursu RED DOT.


Projektantom i wykonawcom Dobroteki gratulujemy doskonałej architektury!
Organizatorom i inwestorom kibicujemy!
Klientom i architektom polecamy!

 

 
 

 

 

 
producent krzeseł biurowych fotele biurowe krzesła biurowe
fotele gabinetowe fotele obrotowe krzesła biurowe

Fotel WOODI zaprojektowany przez Annę Vonhausen, Dyrektora Kreatywnego SITAG Formy Siedzenia, został nagrodzony w najbardziej prestiżowym konkursie w dziedzinie wzornictwa przemysłowego na świecie. Nasz produkt został wybrany spośród rekordowej w 2012 roku liczby 4515 zgłoszonych produktów nadesłanych przez 1800 producentów z 58 krajów. Otrzymując RED DOT Design Award 2012 firma SITAG Formy Siedzenia dołączyła do tak innowacyjnych firm jak m.in: Apple, BMW, Bosh, Grohe czy Walter Knoll.

 

Idea rewitalizacji rzemiosła podjęta przez Annę Vonhausen w projekcie WOODI urzekła jury złożone z najwyższej klasy ekspertów z całego świata. Wielokulturowe spojrzenie zapewniło maksymalną bezstronność i obiektywizm konkursu. Jury oceniło produkty pod względem innowacji, funkcjonalności, ergonomii, jakości i aspektów ekologicznych. Członkami 30-osobowego jury w tym roku były takie znakomitości jak m.in: HadiTeherani, KenOkuyama, Vivian Wai-kwan Cheng, Manuel Alvarez Fuentes, Prof. KenNah, Prof. Renke He, Prof. Dr. Florian Hufnagl, TapaniHyvönen , Wolfgang K. Meyer-Hayoz, Simon Ong, Prof. Stefan Diez, Guto Indio da Costa, Prof. Cheng-NengKuan, TakashiTabata, Prof. Ben van Berkel, HideshiHamaguchi, Karen KorellisReuther, Cheng ChungYao, Prof. Rudolf Schricker, Dr. Luisa Bocchietto, Steve Leung, Prof. Dr. Alpay Er.

 

Portfolio firmy SITAG Formy Siedzenia powiększyło się teraz do 3 produktów nagrodzonych prestiżową „czerwoną kropką” (SITAG WAVE – RED DOT Design Award winner 2009, SITAG EGO – RED DOT Design Award 2010, WOODI - RED DOT Design Award 2012).

 

To najlepsza gwarancja designu na najwyższym światowym poziomie !

 
 

 

 

"Studenckie Gwiazdy Sprzedaży" to konkurs dla wszystkich studentów marzących o karierze w dziale sprzedaży.Jego uczestnicy nie tylko otrzymają szansę sprawdzenia swoich umiejętności strategiczno-analitycznych oraz personalnych, ale przede wszystkim możliwość zdobycia jeszcze w trakcie nauki cennego doświadczenia zawodowego oraz głównej nagrody o wartości 5 tys. zł. SITAG Formy Siedzenia, jako partner konkursu zaprasza do udziału studentów z całej Polski, niezależnie od rodzaju uczelni i kierunku, na którym studiują.

 
 
Harmonogram konkursu:
10-29.02.2012 – Przyjmowanie zgłoszeń konkursowych
do15.03.2012 – Ocena zgłoszeń przez Komisję Konkursową
3.04.2012 – Finał Konkursu w Poznaniu
 
 
Pokaż swoją kreatywność rozwiązując SITAG Case Study 
 
Więcej informacji:www.gwiazdysprzedazy.pl
 
 

 

 

W broszurze poświęconej polskiej gospodarce wydanej przez Ambasadę Polski w Niemczech mieliśmy przyjemność wyrazić nasze uznanie dla polskiej kreatywności.

 
Pozyskanie europejskiego partnera umożliwiło mam zdobycie silnej marki na rynku polskim, ale to dzięki umiejętności technicznym i zaradności naszych pracowników staliśmy się dla naszych zagranicznych kolegów równoprawnym partnerem wdrażającym na rynek własne wzory wytyczające nowe kierunki w europejskim designie.
 
Zapraszamy do lektury!

 

 

 
krzesła konferencyjne fotele obrotowe fotele obrotowe
krzesła biurowe fotele obrotowe fotele gabinetowe