Ubieramy wnętrza fotelami

AKTUALNOŚCI

  Strona główna   Aktualności   2011

W magiczne sobotnie popołudnie 10.12.2011 drogi wielu Przyjaciół SITAG-a doprowadziły do Łowęcina.

Wszystkich przywitał zapach polskich potraw, dźwięki kolęd i rozgrzewający grzaniec.

 

Gwiazd wieczoru, było wiele. Wszystkie wykonane własnoręcznie przez naszych gości przystroiły ogromną choinkę.

Starsze dzieci w szklanych kulach otuliły brokatem świąteczny krajobraz.

Najmłodsi ujawnili designerskie talenty dodając (oczywiście pomarańczowe) aniołki.

 

W oczekiwaniu na najważniejszego tego wieczoru gościa był czas na rozmowę i zabawą z najbliższymi. 

Wreszcie blask świec wskazał drogę Mikołajowi, który sprawił, że na buzi nie tylko dzieci pojawił się uśmiech!

 

Wesołych Świąt :)

 
fotele gabinetowe krzesła konferencyjne krzesła biurowe
krzesła biurowe fotele obrotowe fotele obrotowe
krzesła konferencyjne producent krzeseł biurowych krzesła konferencyjne
krzesła biurowe fotele obrotowe krzesła biurowe

Już po raz czwarty w poniedziałek 7 listopada poznaniacy spotkali się na ARCH FILM FEST w Kinie Muza. Trzydniowy Festiwal Filmów o Architekturze upłynął pod hasłem „Miasto i Ludzie”. Wortal Sztuka-Architektury, będący organizatorem festiwalu, zaprezentował zestaw dobranych tematycznie filmów poświęconych aspektom współistnienia miasta i jego mieszkańców. Ten jeden z ważnych problemów architektury i kultury współczesnej przyciągnął widzów nie tylko ze środowiska architektury.

 

Pierwszy dzień festiwalu poświęcono problematyce architektury utopijnej i myślenia utopijnego w dzisiejszym świecie. Drugiego dnia zaprezentowano film pt. „Hawana – sztuka budowania ruin”, który mówi o wpływie rozpadającego się miasta na psychikę jego mieszkańców. Trzeciego dnia poznaliśmy film o przeobrażeniu Bogoty oraz relacji w trójkącie miasto, polityka, mieszkańcy.

Po pokazach odbyły się dyskusje z udziałem Pani Ewy Rewers z Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Eugeniusza Skrzypczaka, prezesa poznańskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich.

 

Spotkania w Poznaniu dobiegły końca, jednak festiwal nadal trwa. SITAG, będąc partnerem tego wydarzenia ma przyjemność zaprosić wszystkich do Wrocławia w dniach 21-23 listopada na koleją odsłonę.

 
Do zobaczenia.
 
 
 
 
fotele biurowe fotele gabinetowe
fotele obrotowe krzesła biurowe

SITAG miał zaszczyt być partnerem tegorocznych poznańskich warsztatów skierowanych dla projektantów odzieży i biżuterii, fotografów i twórców video, rysowników mody i dziennikarzy. Podczas V edycji Art&Fashion Festival młodzi twórcy przez 10 dni w przestrzeniach Starego Browaru w Poznaniu pod okiem wybitnych autorytetów mieli okazję pracować nad swoimi projektami. Na najlepszych czekają staże na renomowanych uczelniach. Warsztaty ilustracji Fashion Drawing prowadzone przez Tomasza Sadurskiego odbywały się w centralnym miejscu Starego Browaru - towarzyszące im pufy SITI doskonale wkomponowały się w rysunek szachownicy i odnalazły w nietypowej funkcji.

 

Równolegle z warszatatami odbywały się otwarte wykłady, spotkania z artystami, pokazy i przeglądy filmowe. Laureaci Art&Fashion Festival wyłonieni zostali podczas zamkniętej Gali w piątek 21.10.2011, na którą zaproszenie przyjęły osobowości ze świata mody i mediów. Przez całe sobotnie popołudnie na wybiegu podziwiać można było najnowsze kolekcje znanych marek i pufy SITI w tle!

 
fotele gabinetowe fotele biurowe krzesła biurowe
fotele gabinetowe fotele biurowe producent krzeseł biurowych

SITAG Formy Siedzenia ma zaszczyt przedstawić nowe produkty, które rozszerzą ofertę firmy od 15.09.2011.

 

SITAGEGO to kolejne nowatorskie pod względem ergonomii rozwiązanie firmy SITAG. Wzorując się na warstwowej budowie sportowego obuwia wypracowano koncepcję membranowego oparcia, które gwarantuje równomierne podparcie kręgosłupa przy zachowaniu swobody ruchów i przepływ powietrza. Sportowa budowa siedziska pozwala na utrzymanie miednicy w odpowiedniej pozycji oraz zminimalizowanie nacisku na uda. SITAGEGO to ekspresyjna sylwetka, która dzięki konfiguracji kolorystycznej pozwala na określenie charakteru fotela – od ekskluzywnej dyskrecji po wyrazistą ekstrawagancję. Nad uzyskaniem niepowtarzalnego design i najwyższego stopnia odprężenia w fotelu SITAGEGO pracował Volker Eysing - designer mający w swoim portfolio projekty wyróżniane w najważniejszych konkursach wzornictwa przemysłowego na świecie. SITAGEGO jeszcze przed wdrożeniem do produkcji został nagrodzony RED DOT Design Award.

 

SITAGONE DELUXE to fotel, który łączy w sobie przejrzystość i jednoznaczność z elegancją szlachetnych materiałów. W pełni tapicerowane oparcie wykończone stebnowanym ściegiem z poziomym przeszyciem lub z wyściełaną zakładką na tylną część oparcia oraz tapicerowane podłokietniki podkreślają jego szczególny charakter. Rozwiązanie bezkompromisowe - opracowane by spełnić najwyższe wymagania estetyczne i zapewnić komfort użytkowania. SITAGONE DELUXE to ukłon projektanta w kierunku modernistycznych prostych i jasnych form. Celem jaki tym razem postawił przed sobą Uli Witzig było stworzenie nowoczesnego fotela, który świadomie odrzuca to co niepotrzebne. Mimo dominacji kątów prostych i dużych płaskich powierzchni powstał fotel, który jak inne siedziska mistrza ergonomii zapewnia najwyższy komfort użytkowania.

   

 

WOODI emanuje siłą i niezależnością. Kanciasta sylwetka nie boi się wizualnych przyzwyczajeń.
Łącząc tradycyjne metody produkcji z nowoczesną formą projektantka – Anna Vonhausen, doktor Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej i dyrektor kreatywna SITAG, zapowiada nadchodzące trendy. Rewitalizując rzemiosło, zwraca uwagę, że design nie szuka estetycznych powtórzeń lecz wyjątkowości w dążeniu do nowych wartości. WOODI powstało z gry przestrzennej - poszukiwania ciągłości formy i punktów styku przenikających się płaszczyzn. Niepowtarzalna linia w każdym wnętrzu jasno zakomunikuje odrzucenie naśladownictwa i odważne patrzenie w przyszłość. Wyrazisty design futurystycznej formy podkreślają szlachetne wykończenia. O ostatecznym charakterze fotela zdecyduje wybór wersji podstawy i sposobu tapicerowania.

   

 

SITI to zestaw puf i stolików, który powstał aby wypełnić tzw. “miękkie” przestrzeni do spotkań i szkoleń w mniej formalnej, ale kreatywnej i twórczej atmosferze. Propozycja projektantki – Anny Vonhausen, doktora Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej i dyrektora kreatywnego SITAG przyciąga wzrok i skupia na sobie uwagę. Dzięki bogatej gamie kolorystycznej przestrzenne rzeźby doskonałe zaznaczają terytorium stając się znakiem rozpoznawczym dla niejednego wnętrza. Para spinaczy ukryta w wąskich kieszeniach pozwala na szybkie i łatwe łączenie puf dzięki czemu możliwe jest tworzenie zmiennych układów aranżacji wnętrz. Wzmocniona kieszeń w płaszczyźnie bocznej puf oferuje dodatkowe miejsce dla przechowywania np. prasy w poczekalniach, klubach i innych miejscach spotkań.

 

 

PRINO to krzesło gościnne, w którym już na pierwszy rzut oka widać rękę rozpoznawalnego projektanta - Daniela Figueroa. Kubańskie pochodzenie projektanta znalazło wyraz w płynności linii, niemiecka precyzja – w dopracowanym detalu. Charakterystyczne dla krzesła nośniki oparcia wykonane z aluminium nadają status Małego Księcia wśród innych tego typu siedzisk. 4 kolory profilowanego tworzywa oparcia, siedziska i podłokietników pozwolę na przeróżne zestawienia kolorystyczne. Mnogość kombinacji poszerzają wersje wzbogacone o tapicerowaną poduszkę siedziska i oparcie. Krzesło dostępne bez podłokietników lub z podłokietnikami, na stelażu 4-nożnym lub sprężystym.

 


 

 
fotele obrotowe krzesła konferencyjne fotele obrotowe
krzesła konferencyjne fotele gabinetowe  

 

W dniu 7.06.2011r. SITAG Formy Siedzenia miał przyjemność gościć delegację berlińskich projektantów, która zorganizowana została w ramach oficjalnej wizyty w Poznaniu i Warszawie Sekretarz Stanu w Administracji Senatu Berlina ds. Gospodarki, Technologii i Kobiet Berlina - Pani Almuth Hartw.

 

Na prośbę Polsko-Niemieckej Izby Przemysłowo-Handlowej ugościliśmy i oprowadziliśmy berlińskich projektantów po wnętrzach i produkcji w nowej siedzibie SITAG. Tematem inspirujących rozmów, które zawiązały się podczas miłego spotkania, były zarówno osiągnięcia projektowe jak i działania brandingowe.

 

Oficjalną wizytę zakończyła konferencja: „Projektowanie produktu i komunikacja wizualna: polsko-niemiecka współpraca dla światowych rynków”, która w hotelu „Blow Up“ w poznańskim Starym Browarze zgromadziła delegatów, projektantów i przedsiębiorców.


 

 

 


 

 
producent krzeseł biurowych krzesła konferencyjne fotele gabinetowe
krzesła konferencyjne fotele gabinetowe fotele biurowe
fotele obrotowe krzesła biurowe fotele obrotowe

W dniach 30.05.2011- 7.06.2011 nagrodzone w konkursie „Wyraź swoje wnętrze” fotele zobaczyć można na wystawie w Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar w Poznaniu. Prestiżowe miejsce przyłączyło się do dążeń jakie postawiliśmy sobie organizując konkursu - promocji młodych utalentowanych twórców grafiki użytkowej. Fotele we wnętrzach Starego Browaru przyciągają przechodniów – można zobaczyć, dotknąć, testować.

 

Konkurs „Wyraź swoje wnętrze” udowodnił, że projektować może każdy. Nawet osoby ze skromnym doświadczeniem mogą zachwycić swoimi projektami setki osób. Jednocześnie podkreślił nadchodzący trend - indywidualizację osobistej przestrzeni, definiowanie jej poprzez własną energię i emocje. Zwrócił uwagę na fakt, iż to w personalizacji produktów leży dziś nasza europejska konkurencyjna przewaga. Przy użyciu druku cyfrowego nie jest to trudne, każdy może mieć swój indywidualny wzór i stworzyć za jego pomocą własne wnętrze.
 

 

 


 

 
producent krzeseł biurowych fotele biurowe
producent krzeseł biurowych fotele obrotowe

Dzień 27.05.2011 był dla nas wyjątkowy – spotkanie z Dystrybutorami i Przyjaciółmi marki SITAG stało się okazją do zaprezentowania kilkunastu lat rozwoju firmy, prezentacji nowych produktów oraz wyników konkursu „Wyraź swoje wnętrze”.

 

Cieszymy się, że zaproszenie w podróż do świata SITAG przyjęli wszyscy, którzy mają wkład w dynamiczny rozwój naszej firmy. Było nam niezwykle miło przedstawić ludzi, którzy bezpośrednio stoją za sukcesem marki SITAG. Dużo radości sprawił nam entuzjazm z jakim przyjęto nowe produkty.

 

Z dumą mogliśmy oprowadzać Gości po wnętrzach, które stały się naszą wizytówką. Harmonijne proste linie nowej siedziby, szlachetne surowe materiały - beton, szkło, żywice posadzek, wreszcie monochromatyczna paleta barw - stworzyły idealne tło dla właściwych dekoracji – zmieniających się kolekcji krzeseł i foteli produkowanych przez firmę. Nieskrępowane ramami wnętrza pozwoliły na swobodną prezentację foteli, które w naszym biurowcu porzuciły funkcję rzeczy codziennego użytku urastając do rangi użytkowych dzieł sztuki.

 

Podczas wernisażu II edycji kolekcji SITAG PREMIUM brawami powitano nowe wzory. Mieliśmy zaszczyt przedstawić Laureatów konkursu „Wyraź swoje wnętrze”- osoby, których prace zdobyły ogromne uznanie internautów i przychylność Jury. Dzięki Konkursowi mogliśmy raz jeszcze przypomnieć nadchodzący trend - indywidualizację osobistej przestrzeni, definiowanie jej poprzez własną energię i emocje. Zwrócić uwagę na fakt, iż to w personalizacji produktów leży dziś nasza europejska konkurencyjna przewaga. Konkurs pokazał, że projektować każdy może, a odważnych nie brakuje.

 

Niezapomniane spotkanie zakończył wieczór w SITAG CLUB, którego wspomnienie z pewnością jeszcze nie raz wywoła uśmiech na twarzach naszych Gości. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!
 

 

 


 

 
krzesła biurowe fotele obrotowe krzesła biurowe
producent krzeseł biurowych producent krzeseł biurowych fotele gabinetowe
fotele obrotowe fotele obrotowe krzesła konferencyjne
producent krzeseł biurowych fotele obrotowe krzesła biurowe
producent krzeseł biurowych fotele gabinetowe fotele biurowe
producent krzeseł biurowych krzesła biurowe fotele biurowe

Dnia 4.05.2011 w siedzibie firmy SITAG Formy Siedzenia odbyły się pracowite obrady Jury konkursu na projekt graficzny obicia fotela SITAG „Wyraź swoje wnętrze”. Było w czym wybierać - do Konkursu zostało nasesłanych 1329  wzorów.

 

W obecności Jury zliczono głosy internautów oddane w okresie od 1 marca 2011 do 30 kwietnia 2011 i ogłoszono Zwycięzcę plebiscytu internetowego. NAGRODĘ INTERNAUTÓW przyznano pracy:

kolor miasta, Kinga Cyganik, Kraków

 

Przy wyborze najlepszych zdaniem Jury prac zwrócono uwagę na kryteria tj.: temat konkursu, unikatowość wzoru, kompozycja graficzna, praktyka użytkowania i szanse sprzedażowe. Ostatecznie przyznano NAGRODY JURY 10 pracom:
saper, Karolina Milczuk, Kraków
Cyber, Grzegorz Żuk, Wrocław
Yelow, Beata Albrecht, Gdańsk
Flower, Mateusz Kedziak, Zelów
SWEET MESS 3, Anna Skawińska,Warszawa
Wariacje, Zuzanna Mazik, Warszawa
Noir, Michal Tarka, Radom
chair_square, Ewelina Tarkowska, Łódź
Labirynt, Tomasz Ługowski, Warszawa


Jury postanowiło przyznać również WYRÓŻNIENIA 4 pracom:
allthepeople, Dominika Żebrowska, Kielce
SIT, Grzegorz Pawlak, Nysa
dots, Alicja Nikodem, Kraków
grunge, Joanna Skrzyniarz, Mielec

 

Wszystkim Uczestnikom Konkursu dziękujemy za przesłane projekty i oddane głosy. Dziekujemy za zaangażowanie i zainteresowanie, które przerosło nasze oczekiwania!

 

W przyszłości zachęcamy do korzystania z aplikacji ułatwiającej projektowanie, która pozostanie na naszej stronie i pozwoli swobodnie dopasować projekt foteli SITAG do indywidualnie projektowanych biur.

 


 

 
fotele gabinetowe fotele gabinetowe fotele obrotowe
krzesła biurowe fotele obrotowe krzesła biurowe
fotele biurowe fotele obrotowe  

"WYRAŹ SWOJE WNĘTRZE"


SITAG Formy Siedzenia ogłasza otwarty konkurs na projekt graficzny obicia fotela. Konkurs adresowany jest do wszystkich, którzy profesjonalnie lub amatorsko zajmują się projektowaniem. Aby wziąć w nim udział należy w okresie od 1 marca do 30 kwietnia 2011 roku stworzyć przy pomocy grafiki, fotografii lub wizualizacji 3D oraz dostępnej na stronie WWW.SITAG.PL/konkurs aplikacji, projekt graficzny obicia dla foteli SITAG serii PREMIUM i klikając przycisk „WYŚLIJ” przesłać go do organizatorów konkursu wraz z zamieszczonym na stronie formularzem. Gotowe prace zostaną umieszone w wirtualnej galerii i od tego momentu będą poddane ocenie internautów.


Profesjonalne jury wybierze 10 najlepszych projektów, które mają szansę wejść do oferty handlowej SITAG, ale to głosy internautów zebrane w terminie od 1 marca do 30 kwietnia 2011 r. zadecydują o przyznaniu głównej nagrody, jaką jest 5000 PLN i wyjazd na najważniejsze targi świata designu Salone Ineternazionale del Mobile w Mediolanie. Autorzy wszystkich wybranych projektów oraz zwycięzca plebiscytu internautów otrzymają w nagrodę wartościowy fotel obity w tkaninę z wydrukowanym cyfrowo, zaprojektowanym przez siebie wzorem, a także możliwość podpisania umowy licencyjnej z producentem. Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi 5 maja 2011r. Zwycięskie projekty zaprezentowane zostaną podczas wernisażu w nowej siedzibie spółki w Swarzędzu-Łowęcinie w dniu 27 maja br.

 

Do zabawy z formą i obrazem zapraszamy zarówno profesjonalnych projektantów, jak i osoby, które po raz pierwszy odkryją w sobie pasję projektowania i spróbują wyrazić siebie. Wszystkich pozostałych zachęcamy do oddania głosów w plebiscycie internetowym na najciekawsze prace. Głosy internautów pozwolą na przyznanie głównej nagrody z uznaniem „rynkowych” zasad, jakimi rządzi się sztuka użytkowa. Mamy nadzieję, że Konkurs stanie się inspiracją do poszukiwania niestandardowych rozwiązań, indywidualizacji osobistej przestrzeni, w tym wyrażenia własnej energii i emocji.

 

Patronat medialny nad Konkursem objęły: Architektura&Biznes, DOM&WNĘTRZE, OFFICE&Facility

 

 

W dniach 4-6.02.2011, pod hasłem Kosmiczne urodziny Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie świętował swoje 6-lecie. Z tej okazji Organizatorzy zaplanowali konferencję i liczne wystawy m.in.

The Spirit of Poland, Najlepsze Projekty Dyplomowe,

Pokazać, Wyjaśnić. Prowadzić.

 

SITAG WAVE, jako zdobywca najbardziej prestiżowej nagrody w świecie designu: RED DOT, został zaproszony na wystawę Gwiezdny pył. Główną ideą ekspozycji było pokazanie przedmiotów codziennego użytku, w których dizajn dla przeciętnego użytkownika może być nieoczywisty. Wystawa miała udowodnić,

że design jest dostępny na co dzień i jest to nieodzowny element dobrego projektu.


 

 
krzesła konferencyjne producent krzeseł biurowych
fotele biurowe krzesła biurowe