Ubieramy wnętrza fotelami

AKTUALNOŚCI

  Strona główna   Aktualności   2009

Firma SITAG Formy Siedzenia od wielu lat jest członkiem Polsko-Niemiecjkiej Izby Przemysłowo-Handlowej. W dniu 16 grudnia 2009  w Hotelu Sheraton w Poznaniu wzorem lat ubiegłych odbyło się spotkanie wigilijne podsumowujące miniony rok. Gościem honorowym spotkania była Pani Konsul Heidrunn Jung oraz Konsul Honorowy Pan Andrzej Kareński. Przybyło wielu gości, w tym również członkowie Izby Szwajcarskiej. SITAG Formy Siedzenia wraz z DZ Bank, T Systems, Solaris, Lufthansa i Lindt była współsponsorem świątecznego spotkania. Zwyciężczyni konkursu muzycznego poprowadzonego przez Kasię Kościńską odebrała fotel biurowy z kolekcji SITAG PREMIUM. Dla wszystkich był to miły przedświąteczny wieczór.
 
      

 
fotele obrotowe krzesła konferencyjne
krzesła konferencyjne fotele biurowe

SITAG Formy Siedzenia miało przyjemność być współorganizatorem spotkania architektoniczno - towarzyskiego ARCHI_ZIEMNIAK 2009. Organizowane od 4 lat na zakończenie Śląskich Dni Architektury wydarzenie cieszy się w środowisku architektów niesłabnącym zainteresowaniem. Tegoroczna edycja odbyła się 20.11.2009 w Hotelu Ondraszek w Ustroniu-Jaszowcu. Spotkanie otworzyli przedstawiciele: organizatora honorowego - SARP Katowice oraz firm Dynamico i SITAG Formy Siedzenia – współorganizatorów ARCHI_ZIEMNIAKA 2009.

 

Świat fantazyjnych i nieszablonowych tapicerek SITAG PREMIUM oraz Red Dot dla SITAG WAVE mieliśmy przyjemność zaprezentować na rozpoczęcie spotkania przed licznym gronem architektów. W zabawie do rana towarzyszyły nam wszystkim gwiazdy tegorocznej edycji Rawy Blues: JJ Band oraz Karolina Cygonek ze swoim zespołem. W konkursie niespodziance najlepszy znawca bluesa, rock and rolla i jazzu otrzymał fotel SITAG WAVE. Firmie DYNAMICO dziękujemy za zaproszenie do współorganizacji spotkania, a wszystkim uczestnikom za wspaniała zabawę ! 
 
      

 
krzesła biurowe krzesła biurowe
krzesła konferencyjne fotele biurowe

W dniach 6-22.11.2009 w Krakowie odbyła się niecodzienna wystawa „Co to jest Etnodesign?" zainicjowana przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie. Celem szerszego projektu było zwrócenie uwagi na związki między etnografią a dizajnem oraz na ich współczesne relacje. Do udziału w wydarzenia została zaproszona m.in. firma SITAG Formy Siedzenia. Fotel EL 100 z grafiką Poloness autorstwa Bartka Wągrowskiego z Chigo Design stał się częścią wystawy głównej pt. „Co to jest Etnodesign?"  prezentowanej w Ratuszu Muzeum Etnograficznego na Krakowski Kazimierzu. Fotel z kolekcji SITAG PREMIUM zaistniał na wystawie obok innych wybitnych projektów przedmiotów użytkowych z Polski, Niemiec, Szwecji, Holandii, Litwy, Włoch oraz Francji. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.

 

Zaskakujące zestawienie przedmiotów współczesnych z ekspozycją „Polska kultura ludowa” prowokowało pytanie o potrzebę wyrażenia własnej tożsamości oraz podkreślania unikalności kultury najbliższej. Kolekcja SITAG PREMIUM doskonale wpisała się w trend poszukiwania odpowiedzi na pytanie o polski design. Nasi projektanci przedstawili jeden z możliwych scenariuszy: doskonały technicznie niemiecki i szwajcarski design odziali w polską grafikę użytkową. Podkreślając znaczenie, jakie w światową sztukę, kulturę i design wnosi polska grafika użytkowa poszliśmy własnym tropem. Po fali inspiracji zachłyśnięcia się zachodnimi wzorami okazuje się, że trafnym.
 

Więcej o samej wystawie i naszym udziale na:
http://www.etnodizajn.pl/  
http://www.etnodizajn.pl/sitag-formy-siedzenia.html  

 

 
fotele obrotowe fotele gabinetowe
fotele obrotowe  

Oferta materiałowa SITAG niejednokrotnie dostarcza inspiracji architektom i działom marketingu pracującym nad spójnym wizerunkiem firmy i jej siedziby. Bogata kolorystyka siatek (fotele El100, Reality, Salida), tworzyw (fotele Wave, G02, Reality) i tkanin umożliwia konfigurację siedziska zgodnie z barwami firmowymi przedsiębiorstwa. SITAG Formy Siedzenia otwiera dalszą drogę dla indywidualizacji produktu. Autorskie obrazy, fotografie czy identyfikacja wizualna firmy to elementy budujące tożsamość miejsca lub instytucji. Za sprawą druku cyfrowego możliwe staje się przeniesienie na fotele marki SITAG indywidualnych grafik, w tym tak ważnej dziś informacji wizualnej. Warunki techniczne przygotowania druku cyfrowego dostępne w Strefie dla Architektów i Dystrybutorów foteli SITAG na www.sitag.pl

 

Mamy zaszczyt poinformować, iż fotel SITAG WAVE otrzymał najwyższą notę „bardzo dobry” w prestiżowym teście organizowanym przez specjalistyczny magazyn „das büro”. Berlińskie wydawnictwo Frank Nehring przeprowadziło badania na grupie 85 osób zawodowo związanych z biurem, których zadaniem było testowanie 10 obecnych aktualnie na rynku foteli biurowych. Ocenie poddano 9 kryteriów od design, przez komfort użytkowania, stosunek jakości i ceny po wrażenia indywidualne. SITAG WAVE test przeszedł wzorowo. To nie wszystko -  innowacyjna forma fotela tak urzekła redakcję, że przyznała nowemu fotelowi SITAG dodatkowe wyróżnienie w kategorii DESIGN. Pełna relacja z przeprowadzonych testów została opublikowana w magazynie „das büro”, 04/2009.

 

 

  

Mamy zaszczyt poinformować, iż sesja zdjęciowa wykonana przez fotografa Szymona Brodziaka dla kolekcji SITAG PREMIUM została wyróżniona w jednym z największych fotograficznych konkursów na świecie - International Photography Awards 2009. Zdjęcia nagrodzone zostały w kategorii fotografii produktowej. Pierwsza edycja konkursu Pilsner Urquell International Photography Awards odbyła się w 2002 roku, a na jej zakończenie po raz pierwszy wręczono nagrody Lucie Awards. W ciągu ostatnich lat istnienia IPA konkurs zdobył duże uznanie w środowisku fotografów profesjonalistów i amatorów z całego świata.

Galerię wszystkich wyróżnionych prac, w tym sesję do kolekcji SITAG PREMIUM zobaczyć można na www.photoawards.com
 

 
krzesła konferencyjne producent krzeseł biurowych producent krzeseł biurowych
fotele gabinetowe producent krzeseł biurowych fotele biurowe

W środku wakacyjnego sezonu ORLEN GAZ uroczyście otworzył w Szczecinie jeden z najnowocześniejszych w Polsce terminali azowych LPG. Na uroczyste otwarcie licznie przybili goście PKN ORLEN, ORLEN GAZ, przedstawiciele podwykonawców, goście zagraniczni, przedstawiciele władz miasta i województwa, prasa. Organizatorem wydarzenia była Agencja STEREOMATIC. Pomocy przy aranżacji trudnego przedsięwzięcia użyczyły FMB MIKOMAX i SITAG Formy Siedzenia. Warto zaznaczyć, iż doskonale przygotowane wydarzenie zajęło drugie miejsce w konkursie portalu „eventspace.pl”.

Wśród wielu atrakcji przygotowanych z okazji uroczystego otwarcia terminala uwagę gości przyciągał pawilon, do którego zapraszała recepcja FMB MIKOMAX i fotele SITAG WAVE.
 

 
fotele biurowe producent krzeseł biurowych
producent krzeseł biurowych producent krzeseł biurowych

Tego jeszcze nie było - fotele biurowe jako część wielkiego święta mody na głównej ulicy Warszawy! Warsaw Fashion Street to największe wydarzenie w kraju poświęcone modzie. Trwające do wieczora pokazy odbywają się w obecności tysięcy widzów i popularnych osobistości. Wydarzenia na stałe wpisało się w kalendarz stolicy.

 

W tym roku podczas imprezy w niedzielę 28.06.2009 po raz pierwszy miały zaszczyt zaistnieć fotele z kolekcji SITAG PREMIUM. Nasze unikatowe przedmioty urzekły organizatora projektu Modne Produkty - poświęcony modzie i trendom portal Sophisti.pl. Modne Produkty to katalog, którego celem jest ukazanie unikalnych, designerskich i nowoczesnych produktów. Projekt promuje firmy i produkty cieszące się popularnością i uznaniem.

 

Podążające za modą fotele przyodzianie w niepowtarzalne zdjęcia, cyfrową grafikę, inspirujące tkaniny i biżuterię prowokowały przechodniów na ulicy Nowy Świat w Warszawie. Wszystkim przechodniom dziękujemy z zainteresowanie i uznanie dla naszej unikalnej kolekcji.

 
fotele gabinetowe fotele biurowe fotele gabinetowe
producent krzeseł biurowych krzesła konferencyjne producent krzeseł biurowych
fotele gabinetowe krzesła biurowe  

W dniu 22.06.2009 w Restauracji Piano Bar w Starym Browarze w Poznaniu odbył się wernisaż wystawy malarstwa Romy Rymszewicz-Ranz. Firma SITAG Formy Siedzenia uczestniczyła w wydarzeniu jako sponsor wydanego na tę okoliczność katalogu. Fotel WAVE promowany przez nas przy okazji wystawy doskonale zintegrował się z przestrzenią ekspozycji i samą kolekcją "flamenco". Co więcej - podczas wernisażu zagrał nawet z zespołem Swing Control !

 

Pracy artystki zobaczyć można na stronie: www.romaranz.com

 
krzesła biurowe krzesła konferencyjne fotele obrotowe
fotele gabinetowe fotele gabinetowe fotele biurowe

Wernisaż kolekcji SITAG PREMIUM w dniu 5.06.2009 stał się dla nas okazją na spotkanie z Dystrybutorami naszych foteli. Poprzedzając uroczyste otwarcie wystawy w Galerii Miejskiej ARSENAŁ zaprezentowaliśmy naszym gościom nowe produkty wchodzące do oferty SITAG Formy Siedzenia z 1.07.2009. Cieszymy się, że fotele WAVE, G02 i SALIDA z siatką spotkały się dużym zainteresowaniem. Za wszystkich dystrybutorów foteli SITAG trzymamy kciuki i życzymy, aby że przekazane przez nas informacje przyniosły nam wszystkim korzyści w codziennej pracy.

 

Wieczór spędzony w klubowej atmosferze Czerwonego Fortepiany na długo miło pozostanie w naszej pamięci. Wszystkim naszym gościom dziękujemy za przybycie, zainteresowanie ofertą i wspólną zabawę.

 
krzesła biurowe krzesła konferencyjne krzesła konferencyjne
fotele gabinetowe fotele gabinetowe fotele obrotowe

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy tak licznie przybyli na wernisaż kolekcji SITAG PREMIUM w poznańskiej Galerii Miejskiej ARSENAŁ. Cieszymy się, że poprzez swoją obecność pracę jaką włożyliśmy w powstanie kolekcji SITAG PREMIUM docenili ci, dla których design i estetyka przestrzeni biurowych nie są bez znaczenia: dystrybutorzy naszych foteli, architekci, projektanci, artyści, menedżerowie odpowiedzieli za wizerunek firm.

 

Sukces kolekcji SITAG PREMIUM to dla nas znak, że na drodze poszukiwania odpowiedzi na pytanie o polski design poszliśmy właściwym tropem. Doskonały technicznie niemiecki i szwajcarski design odzialiśmy w fotografię i grafikę użytkową podkreślając znaczenie jakie w światową sztukę, kulturę i design wnosi sztuka polskiego plakatu. Dzięki specyficznym uwarunkowaniom społeczno-politycznym wypracowała ona unikatowy w światowej skali charakter, a młody grafic design zbiera nagrody w wielu międzynarodowych konkursach.

 

Dodatkowo coraz bardziej przekonujemy się także, że indywidualna ekspresja to obecnie jedne z najistotniejszych emocji decydujących o naszych wyborach. SITAG PREMIUM miało intrygować i chyba się to nam udało !

 
fotele obrotowe fotele gabinetowe producent krzeseł biurowych
krzesła biurowe fotele obrotowe krzesła biurowe
krzesła biurowe krzesła konferencyjne  

Mam zaszczyt przedstawić nowe fotele w ofercie SITAG Formy Siedzenia.

 

WAVE nagradzany i wyróżniany za innowacyjne podejście do ergonomii fotel pracowniczy. Rewolucja w sposobie i estetyce siedzenia. Fotel, który czyta nasze ciało, rozumie nasze potrzeby, ale równocześnie podpowiada nam jak siedzieć. Łączy w sobie klasykę i oryginalność, funkcjonalność i nowatorstwo.

 

G02 nowoczesny fotel konferencyjny i obrotowy. Uosobienie elegancji i współczesnego stylu życia. Komfort siedzenia i niezwykła dynamika formy. Krzesło wyposażone w to co niezbędne: regulację wysokości siedziska w fotelu obrotowym oraz mechanizm z pamięcią obrotu w wersji konferencyjnej.

 

SALIDA z siatką to nowa wersja fotela, który zyskał już sympatię klientów. Nadal stawia na lekkość formy w połączeniu z trwałością i precyzją konstrukcji oraz komfortem użytkowania. W nowej odsłonie wykorzystuje grę barw; biel i czerń stają w parze w wersji z dynamiczną i nowoczesną siatką.

 

Nowości 2009 w sprzedaży od 1.07.2009. Zapraszamy do autoryzowanych dystrybutorów foteli marki SITAG.

 

 
producent krzeseł biurowych fotele gabinetowe fotele obrotowe
producent krzeseł biurowych krzesła konferencyjne producent krzeseł biurowych

W dniach od 3 do 6 czerwca 2009 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się pierwsza edycja wydarzenia arena DESIGN - nowego cyklicznego projektu dedykowanego tematyce współczesnego wzornictwa, projektowania przemysłowego i architektury. Jednym z filarów wydarzenia Arena Design była strefa TOP DESIGN.

 

Prezentowany na wystawie i nagrodzony znakiem TOP DESIGN fotel WAVE cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających. Poznańskie wyróżnienie stanowi dopełnienie do pozostałych nagród przyznanych fotelowi WAVE - w tym najważniejszej nagrody w świecie wzornictwa przemysłowego REDDOT DESIGN AWARD WINNER 2009. (czytaj więcej - Kwiecień 2009: REDDOT dla fotela WAVE!)

 

 

Od początku czerwca w centrum Poznania zagościły plakaty wizerunkowe nowego fotela w ofercie SITAG. Na nośnikach typu Scroll - WAVE przypomina przechodniom i kierowcom o zdrowej postawie podczas siedzenia. Co więcej daje nadzieję, że wielogodzinna praca za biurkiem może przełożyć się na efektywny trening naszego kręgosłupa !

 

Kampanię uzupełnia kilkanaście nośników typu Citylight promujących wernisaż kolekcji SITAG PREMIUM. Intrygujące plakaty napotykają użytkowników miasta na głównych jego ulicach.

 
fotele obrotowe fotele biurowe fotele biurowe
fotele gabinetowe fotele gabinetowe  

Fotele biurowe SITAG PREMIUM miały zaszczyt stać się częścią ekspozycji IV wystawy Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. W tym roku wystawę zobaczyć można było w dwóch miejscach: 1. CSW Piwnice Zamku Ujazdowskiego, Warszawa, 03.04.2009-30.04.2009 / 2. RONDO SZTUKI, Katowice, 08-26.05.2009

 

Grafika użytkowa to jeden z najważniejszych elementów współczesnej kultury plastycznej, decydujący o formie i jakości komunikacji wizualnej. Organizowane przez STGU doroczne wystawy są okazją do prezentacji aktualnych prac ze wszystkich dziedzin grafiki użytkowej - od logotypów i identyfikacji wizualnej poprzez plakaty, książki, broszury do grafiki internetowej. Taka aktualna i pełna prezentacja daje możliwość poznania najnowszych trendów w grafice użytkowej oraz obcowania z profesjonalnym projektowaniem. Cieszymy się, że fotele z kolekcji SITAG PREMIUM stały się wzorcowym przykładem zastosowania polskiej grafiki użytkowej w skali przedmiotu.

 
krzesła konferencyjne fotele gabinetowe

Mamy zaszczyt poinformować, że przygotowywany do wprowadzenia na rynek polski fotel WAVE został wyróżniony w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów wzornictwa przemysłowego na świecie - REDDOT. Fotel WAVE jest niekwestionowanym zdobywcą nagrody - REDDOT DESIGN AWARD WINNER 2009!!!

 

Prestiżowa nagroda przyznawana jest od 1955 roku przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen najlepszym pod względem innowacyjności, ergonomii i jakości produktom. W edycji 2009 nowy fotel marki SITAG wyłoniony został spośród 3231 produktów zgłoszonych z 49 krajów. Nagroda REDDOT dla WAVE utwierdza nas w przekonaniu, iż innowacyjny fotel zrewolucjonizuje także rynek siedzisk biurowych w Polsce!

 

Wiosna to czas porządków i odnowy - intensywniej pracy nad wizerunkiem naszej marki i firmy. Teraz zostały one połączone w nowej nazwie i znaku. SITAG i formy siedzenia stały się nierozłączne we wszystkim, co mówimy, robimy lub wytwarzamy.

 

SITAG ma swoje stałe miejsce w świecie mebli biurowych. To marka - symbol innowacyjnych, ergonomicznie dopracowanych produktów o wytyczającym nowe kierunki design'ie. SITAG to wizytówka firmy i zadowolenie pracowników. To formy siedzenia zgodne z wymaganiami rynku, spełniające najostrzejsze normy ergonomiczne. To wysoka jakość produkowanych foteli, fachowa i terminowa obsługa. SITAG to fotele biurowe, które sprawiają, że biuro staje się miejscem o własnym stylu. Dzięki niemu nasi klienci każdego dnia cieszą się ze swoich foteli. Formy siedzenia stają się symbolem ich indywidualności.

 

SITAG - styl w formach siedzenia: Nasza misja znalazła odzwierciedlenie w nowym znaku marki.

 

3 marca 2009 r. - wraz z pierwszym wiosennym podmuchem - wchodzimy na rynek z niepowtarzalną kolekcją foteli biurowych SITAG PREMIUM. Wyjątkowość, indywidualizm i odwaga - to kluczowe hasła, jakie towarzyszyły pracom nad nową serią powstałą z myślą o indywidualistach, osobach z charakterem oraz ceniących rozwiązania niebanalne.

 

 

W SITAG PREMIUM fotele Salida, El 100 i Reality, znane z najwyższej jakości materiałów i wykorzystujące najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, akcentują swoją indywidualność. Kolekcja podąża za aktualnymi tendencjami w światowym wzornictwie przemysłowym, sztuce i modzie. SITAG PREMIUM zaskakuje niepowtarzalnością i pasją wykonania. Niecodzienna linia intryguje grafiką Chigo Design, fotografią Szymona Brodziaka i tkaniną w kompozycjach Anny Vonhausen.

Unikatową kolekcję foteli biurowych SITAG PREMIUM można podziwiać na www.sitag.pl/premium.

 


Ergonomiczna aranżacja pomieszczeń biurowych, zagrożenia szkieletowo-mięśniowe w pracy biurowej, syndrom chorego budynku, stare nawyki, nowe kierunki - to tylko niektóre tematy I Forum "Ergonomiczne biuro. Bezpieczeństwo, praca i zdrowie", które odbyło się 20 lutego 2009 r. na Politechnice Warszawskiej.


Organizatorzy konferencji: Wydawnictwo Unimedia (wydawca miesięcznika "Praca i Zdrowie") oraz Polskie Towarzystwo Ergonomiczne, przy współpracy Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej.

 

Celem nadrzędnym firmy abc Formy Siedzenia - SITAG Polska od początku działalności jest zapewnienie komfortu pracy poprzez umożliwienie wygodnego i zdrowego siedzenia. To właśnie ergonomia oferowanych przez nas rozwiązań, a zarazem oryginalne, wyróżniające się wzornictwo produktów pozwalają na utrzymanie marki, jako silnej i powszechnie znanej. Zaproponowane przez organizatorów warsztaty okazały się bardzo cennym doświadczeniem, doskonale wpisującym się w obserwowany przez nas trend: wzrastającą świadomość klientów dotyczącą zasad budowania ergonomicznych stanowisk oraz komfortu pracy.

 

Zaprezentowanie naszej oferty podczas Forum dało nam możliwość zwrócenia uwagi na oferowane przez nas najnowocześniejsze ergonomiczne rozwiązania. Stało się dla nas także okazją do przedstawienia nowej kolekcji foteli biurowych SITAG PREMIUM. Cieszymy się, że spotkała się ona z tak dużą sympatią uczestników konferencji. Nasze fotele znane na rynku z najnowocześniejszych rozwiązań ergonomicznych i technicznych oraz najwyższej jakości materiałów, w kolekcji SITAG PREMIUM zwróciły uwagę na jeszcze jeden aspekt środowiska pracy biurowej. Dzięki ciekawemu wzornictwu tworzymy w miejscu pracy swój azyl, wyrażamy osobowość. Otaczając się przedmiotami zgodnymi z naszym stylem możemy łatwiej i efektywniej sprostać codziennym obowiązkom.

Ergonomicznie? Nie tylko wygodnie, ale i pięknie

 
krzesła konferencyjne fotele gabinetowe producent krzeseł biurowych
producent krzeseł biurowych producent krzeseł biurowych krzesła konferencyjne